• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-15714-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

راز مفقود شدن خانم جوان کشف شد/مظنون اصلی حادثه به قتل اعتراف کرد

رییس دادگستری شهرستان ریگان در رابطه با پرونده پیچیده مفقودی یک دختر جوان در این شهرستان گفت: شامگاه گذشته پس از 6 ماه تحقیق فنی مشخص شد خانم جوان به ضرب گلوله به قتل رسیده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "امین سلطانی زرندی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در تاریخ 12تیر سال جاری پس از اعلام مفقودی یک خانم جوان 26ساله بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار سیستم قضائی و پلیس قرار گرفت.

وی اعلام کرد: پس از تحقیقات اولیه توسط  کارگاهان پلیس آگاهی احتمال به قتل رسیدن این  خانم جوان قوت گرفت و بلافاصله با دستور قضائی 5 مظنون مرتبط با این حادثه دستگیر شدند.

وی ادامه داد: به لحاظ پیچیدگی موضوع تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه یافت تا اینکه شامگاه گذشته راز این ماجرای پیچیده که شش ماه به طول انجامید رمزگشایی شد و قاتل دستگیر و به قتل اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه قاتل از خویشاوندان مقتول می باشد، افزود: اختلافات خانوادگی علت و انگیزه این حادثه دلخراش بوده است.

این مقام قضائی بیان کرد: قاتل در اعترافات اولیه اقرار کرده است که با طرح نقشه قبلی توسط همدستش مقتول(الف.م)را به بیابان‌های اطراف ریگان منتقل می‌کند و با  5ضربه گلوله اسلحه کلاشینکف به قتل می‌رساند و جنازه وی را به درون چاه پرتاب می‌کند.

وی بر حفظ شئون وموازین اسلامی و اخلاقی و رعایت  مسائل فقهی در روابط زن و مرد تاکید کرد و گفت: عدم تقید به مبانی تحکیم خانواده و تزلزل روابط عاطفی در خانواده زمینه ساز بروز بسیاری از جرائم می‌باشد.

این مقام قضائی تاکید کرد: افراد بایستی در خصوص حل و فصل اختلافات خانوادگی‌شان با طرح دعوی در سیستم قضائی پیگیر امور باشند یا اینکه از مراکز مشاوره خانواده، نهادهای فرهنگی و دینی کمک گیرند.  

وی گفت: تجربه نشان داده است در بسیاری از پرونده‌ها افراد بدلیل سوءتفاهم دست به اقداماتی می‌زنند که خسارت‌های غیرقابل جبرانی برای خود و اطرافیان‌شان بوجود می‌آورند که دیگر جای جبران وجود ندارد.


انتهای پیام