• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1390-5
  • منبع خبر : تولیدی
  • چاپ

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

افزایش سهم صنایع فولادی در تولید ناخالص داخلی در دولت دوازدهم

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از برنامه های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم با مدیریت دکتر شریعتمداری، افزایش سهم صنایع فولادی در تولید ناخالص داخلی است.

"فرزاد خلفی" بعدازظهر امروز 20 دی در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه کویر، اظهار کرد: مجموعه مس منطقه کرمان ظرفیت بزرگی است که با ظرفیت تولید سالیانه بیش از 210 هزار تن بخش اعظمی از مس کشور را تولید می کند.

وی افزود: ذخایر مجتمع مس سرچشمه یک میلیارد و 200 میلیون تن می باشد که می تواند نقش مهمی در توسعه صنعت فولاد داشته باشد.

وی به نقش صنعت مس در توسعه صنعت فولاد اشاره و بیان کرد: با کمکی که مس می تواند در توسعه صنعت فولاد داشته باشد ان شاالله با همت همکاران و مجموعه ها و سرمایه گذاری مختلف به ظرفیت 55 میلیون تنی که در سال 1404 باید به آن مرحله برسیم دست خواهیم یافت که این امر می تواند نقش مهمی در تولید ملی و اشتغال داشته باشد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت به اشتغال بیش از 16 هزار نفر به صورت مسقتیم در مس منطقه کرمان اشاره و خاطرنشان کرد: این مجموعه که متشکل از کارگران و مهندسان ایرانی هستند مایه افتخار است.

خلفی تصریح کرد: صنعت مس با نگاه به آینده ظرفیتهای خود را بالا برده تا بتواند تولیدات خود را در بازارهای جهانی افزایش دهد و سهم مهمی در ارزش افزوده تولید ناخالص داخلی ایفا کند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که وزارت متبوع خود چه حمایتی از صنعت مس می کند، پاسخ داد: صنعت مس نگاه صادرت گرا داشته باشد که بتواند متناسب با تکنولوژی روز دنیا ارزش افزوده بالایی را داشته باشد که هم کمک به تولید ملی و اشتغال است.

خلفی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم بتوانیم با صنعت مس و فولاد نقش مهمی در اقتصاد کشور داشته باشیم و از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم.انتهای پیام