• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-15214-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

سیستم بانکی باید پاسخگوی مطالبات مردم در خصوص موسسات مالی غیر مجاز باشد

رییس کل محاکم دادگاه‌های عمومی و حقوقی شهرستان کرمان با بیان اینکه مردم ایران شایسته خدمت اند، گفت: سیستم بانکی و به ویژه بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات مردم در خصوص موسسات مالی غیر مجاز باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام  والمسلمین محمد امیر ابراهیمی در جلسه شورای معاونان دادگستری استان گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از وقت شعب حقوقی صرف رسیدگی به پرونده های مرتبط با ادارات وبه ویژه بانک‌ها می‌شود.

وی بر ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی در موضوع موسسات مالی غیر مجاز تاکید کرد و گفت: مطالبه‌گری دستگاه قضائی به ویژه دادستانی از مجموعه‌های اجرایی استان بایستی به گونه‌ای باشد تا حجم ورودی پرونده‌ها به سیستم قضائی کاهش یابد.

وی گفت: حضور به موقع و با بصیرت مردم شریف و ولایت مدار ایران پس از حوادث و اغتشاشات اخیر موجب ایجاد یاس در دل دشمنان و تقویت پایه‌های انقلاب شد و مردم یکبار دیگر ثابت کردند علیرغم وجود کمبودها و کاستی‌ها پای نظام، انقلاب و رهبری ایستاده‌اند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: به قضات توصیه نموده‌ایم تاجای امکان که در قانون آمده است در اخذ  هزینه‌های دادرسی مراعات مشکلات اقتصادی مردم را کنند.

این مقام قضائی عنوان کرد: طی 9 ماهه‌ی  سال جاری در مجموع 133 هزار و 686 فقره پرونده وارد حوزه قضایی کرمان شده است که از این تعداد 48 هزار و 493 فقره مربوط به  محاکم عمومی و حقوقی است.

وی اعلام کرد: نرخ رسیدگی 9 ماهه‌ی سال جاری محاکم عمومی و انقلاب شهر کرمان 101.9  می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

این مقام قضائی بیان کرد: از ابتدای سال جاری 7هزار و 343 فقره پرونده وارد مجتمع قضايي خانواده شهرکرمان شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش 2.2 درصدی بوده‌ایم.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: در مجموع متوسط زمان رسيدگي پرونده‌ها در دادگاه‌های شهر کرمان  از 177روز به 154روز  در 9 ماهه‌ی سال جاری کاهش یافته است.

وی در خصوص وضعیت ابلاغ الکترونیک دادگاه های شهر کرمان گفت: بیش از 44درصد اوراق قضائی در شهر کرمان به صورت الکترونیک و از طریق سامانه ثنا ابلاغ می‌شود.

وی رشد ورودی پرونده های حقوقی و جزائی را بالا و نگران کننده دانست و گفت: از ابتدای سال جاری 14 هزار و 122  پرونده در مجتمع قضايي محاكم جزايي، 13 هزار و 32  پرونده در مجتمع قضايي محاكم حقوقي، 5 هزار و 924 پرونده در  مجتمع قضايي دادگاه انقلاب و 8 هزار و 72  پرونده در مجتمع اجراي احكام مدني تشکیل شده است.


انتهای پیام