• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-3785-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

مدير كل حوزه استاندار كرمان:

جو آرام استان در اغتشاشات اخير حاكي از منش فرهنگي و اجتماعي پليس کرمان بود

مدير كل حوزه استاندار كرمان بخش مهمي از امنيت استان را مديون ديدگاه فرهنگي و اجتماعي فرمانده انتظامي استان برشمرد و گفت: جو آرام استان در اغتشاشات اخير حاكي از منش فرهنگي و اجتماعي پليس دارد و اجتماعي بودن پليس استان براي ما يك افتخار است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام محمود آبادی در دیدار با معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان و رؤساي اداره هاي معاونت اجتماعي استان عنوان کرد: فعاليت پليس در استان بعلت انتخاب نيروهاي فرهنگ محور، علاوه بر پوشش مسايل امنيتي رويكردي پيشگيرانه و فرهنگي دارد .

وي عدم آگاهي به قانون و حقوق شهروندي را از مشكلات مردم دانست و از فعاليت هاي معاونت اجتماعي كه در راستاي حل اين مشكل و رسيدن به اهداف فرهنگي وپژوهشي گام برميدارد تشكر نمود، گفت: جو آرام استان در اغتشاشات اخير حاكي از منش فرهنگي و اجتماعي پليس و تلاش و مديريت صحنه توسط مسئولان امر امنيت بود.

محمود آبادی ضمن تشکر از خدمات ارزنده و خستگی ناپذیر پلیس در حوزه های مختلف، خواستار همکاری تمامی سازمان ها با پلیس به جهت انجام ماموریت های مهم از جمله ایجاد امنیت در کشور شد و با اشاره به برخی ناامنی ها عنوان کرد: به لطف الهی، تدابیر مقام معظم رهبری، هوشیاری و آمادگی نیروهای مسلح به خصوص نيروهاي مومن و جان بر كف نيروي انتظامي استان و انسجام مردمی شاهد امنیت مطلوبی در کشور هستیم که انشاءالله این امنیت روز افزون خواهد بود.

مدير كل حوزه استاندار كرمان بخش مهمي از امنيت استان را مديون ديدگاه فرهنگي و اجتماعي سردار بني اسدي فر، فرمانده انتظامي استان برشمرد و گفت: انتخاب مسئولان انتظامي با ديدگاه اجتماعي در استان توسط وي نشان از دلسوزي و مردمي بودن پليس ما دارد.

وی با بیان اینکه انتظارات اجتماعی از پلیس در حال افزایش است گفت: این موضوع مهم بیانگر مسئولیت خطیر نیروی انتظامی است

دكتر احمد يوسفي معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان نیز در ابتدای این دیدار با تشريح ماموريت حوزه اجتماعي پليس، عنوان کرد: با اقدامات اجتماعي و فرهنگي توانسته ايم نقش مهمي در ارتقاء آگاهي شهروندان در حوزه قانون گام برداريم.

وي افزود: چنانچه در حوزه پژوهش و سلامت روان ، كار اثر بخشي صورت گيرد بسياري از جرائم قابل پيشگيري بوده وآمار 85 درصدي سازش پرونده هاي كلانتري هاي ما مؤيد اين امر است كه مشكلات جامعه قابل حل و درمان مي باشد.

معاون اجتماعي پليس استان تصريح كرد: اجراي طرح ديده بان حقوق همسايه به منظور كاهش آسيب هاي اجتماعي و طرح اجتماعي كردن نظم و امنيت در راستاي كمك به توسعه استان در دستور كار قرار دارد.

يوسفي گفت: ترسیم چشم اندازی شفاف و درست از فعالیت های اجتماعي نیازمند برنامه ریزی، حضور و اشراف همه جانبه و قوی برفضاهای مجازی و فيزيكي دارد که ضرورت رصد و پایش اطلاعات در سایت ها، شبکه ها و کانال های اجتماعی، سیستم های چندرسانه ای را می طلبد.

وی بیان کرد: پرهیز از موازی کاری و اقدامات جزیره ای در واکنش به اتقاقات جامعه بخصوص در مواردی که احتمال ایجاد بحران و حساسیت های اجتماعی بالاست امری بدیهی است بنابراین معاونت اجتماعی به عنوان متولی امر در پوشش حوادث و جریانات و ایجاد وحدت رویه برای مهندسی و مدیریت افکار عمومی نقش کلیدی دارد


انتهای پیام