• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2087-5
  • منبع خبر : دریافتی
  • چاپ

همایش روز شهربابک برگزار شد

 مراسم نکوداشت روز نوزدهم دی‌ماه، روز شهرستان شهربابک با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اسدی" امروز 19 دی‌ماه در همایش روز شهرستان شهربابک ضمن تشکر از مهمانان کشوری، استانی و سایر مدعوین این همایش بیان کرد: شهرستان شهربابک ظرفیت های ویژه ای را در خود نهفته دارد و ظرفیت ویژه ای برای پیشرفت و توسعه با حمایت مسئولین کشوری و استانی و همت خود مردم دارد.

اسدی افزود: شهربابک به عنوان یک شهر فرهنگی، علمی و نخبه پرور مطرح در سطح استان می باشد ولی متاسفانه بسیاری از نخبگان و افراد تحصیل‌کرده‌ی این شهرستان به دلایل مختلف به استان‌ها یا شهرستان‌های دیگر مهاجرت کرده‌اند که امیدواریم روزی برسد که این افراد برای خدمت به همشهریان خود و تلاش در جهت توسعه این خطه گام بردارند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی روز شهرستان را بهترین بهانه برای دعوت از همشهریان متخصص و تحصیل‌کرده از تمام نقاط کشور برای کمک به آبادانی شهربابک دانست و اظهار کرد: امیدواریم پیشرفت و توسعه شهرستان در آینده‌ای نزدیک با همکاری و پیوند همه افراد جامعه رقم زده شود.

علی اسدی در پایان از زحمات تمام دست اندر کاران برگزاری همایش ۱۹ دی روز شهرستان شهربابک قدردانی کرد و خاطر نشان کرد: هر تغییر، تحول و پیشرفتی حاصل همبستگی و تلاش جمعی می‌باشد و روز شهرستان به برکت خون شهیدان والا مقام این روز، می‌تواند نمادی برای وحدت مردم و توسعه شهرستان باشد تا هر ساله در روز شهرستان  شاهد دستاوردهای جدیدی در این راه باشیم.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهرستان شهربابک نیز ضمن اشاره به اهمیت این روز و بزرگداشت مقام شهدا گفت: باید شهیدان در ولایت مداری و همه عرصه ها، الگوی ما باشند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که امروز گریبان‌گیر مردم شهربابک است، باید در جهت حل این مشکلات گام برداریم.

در ادامه دکتر تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی ضمن تکریم مقام شهدا، برگزاری مراسم روز شهرستان را اقدامی شایسته جهت حفظ ارزش‌های اسلامی دانست و افزود: برگزاری این قبیل نشست‌ها به صورت علمی و تخصصی موجب آسیب شناسی مشکلات موجود و برنامه ریزی جهت حل آنان خواهد شد.

وی همچنین گفت: مدیریت منابع موجود، استفاده از تجربیات دیگر کشورها و تکنوژی روز و نیز درس گرفتن از اشتباهات گذشته موجب ترقی و رشد کشور خواهد شد.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی همچنین در زمینه تخصصی کردن و ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان و تجهیز آن قول مساعدت داد.

وفایی مدیر کل میراث فرهنگی نیز در ادامه به روز شهرستان شهربابک که می تواند الگوی مناسبی برای سایر شهرستان های استان باشد، اشاره کرد و گفت: امروزه یکی از راههای ایجاد اشتغال سریع و کم هزینه در حوزه گردشگری است و شهرستان شهربابک با توجه به ظرفیت‌های فراوان گردشگری، صنایع دستی، نیروی انسانی  و موقعیت جغرافیایی که دارد می تواند سرآمد تمام استان باشد.

به گزارش ایسنا؛ نمایشگاه دستاوردهای شهرستان شهربابک در استادیوم تختی افتتاح  شد و پس از آن، مسئولین از درمانگاه تامین اجتماعی شهربابک بازدید کردند.انتهای پیام