• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-14814-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

رییس شورای شهر کرمان:

50 درصد اماکن شهر کرمان در برابر زلزله آسیب‌پذیر هستند

رییس شورای شهر کرمان گفت: بیش از 50 درصد اماکن شهر کرمان آسیب پذیر است و استاندارد نیست و در دستور کار شورا و شهرداری است که فکری برای این مناطق بشود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد فرشاد" صبح امروز 19 دی ماه در نشست مسوولان هلال احمر استان با فعالین اقتصادی اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به زلزله های اخیر در استان و لزوم مقاوم سازی اظهار کرد: بیش از 50 درصد اماکن شهر کرمان آسیب پذیر است و استاندارد نیست و در دستور کار شورا و شهرداری است که فکری برای این مناطق بشود.

وی افزود: بعد از زلزله بم نظام مهندسی نظارت خود را قوی تر کرده و اکثر ساختمان هایی که بعد از زلزله بم ساخته شده نسبتا مقاوم است.

فرشاد تصریح کرد: اکنون در تعامل نظام مهندسی و شهرداری قرار است این نظارت استمرار داشته تا مردم از ساخت و سازهایی که انجام می شود اظمینان داشته باشند.

وی بیان کرد: بافت های فرسوده نیز با جذب سرمایه گذار از یک سو و تعامل با بانک ها و پرداخت تسهیلات به مردم در چهارچوب برنامه علمی به تدریج مقاوم سازی خواهد شد و تاب آوری آنها افزایش می یابد.

عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه گفت: هلال احمر استان برنامه های خوبی را در زمینه امداد و نجات، حضور به موقع و کمک رسانی دارد.

وی افزود: در جامعه ما به خاطر تبلیغات منفی و مشکلات و سوء استفاده هایی که در برخی جاها رخ داده، اعتماد مردم به هلال احمر کمرنگ شده که باید بازسازی شود.

فرشاد ادامه داد: یکی از راه های بازسازی اعتماد این است که انجمن موسسات خیره شکل بگیرد که می تواند هم افزایی کند و پُل رابطی بین مردم و هلال احمر باشند.

وی با اشاره به اینکه شفاف سازی استفاده از کمک ها و امکانات جمع شده نیز یکی دیگر از راه های افزایش اعتماد است، گفت: زمانی که کمک ها در چهارچوب هلال احمر و برنامه ریزی شده صورت بگیرد، حق به حق دار می رسد.


انتهای پیام