• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2585-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

استاندار کرمان با اشاره به حواشی اخیر در کشور:

باید انصاف و عدل را بگوییم/مرحوم هاشمی ریشه فتنه را همان آقایی می‌دانست که چهره واقعی او امروز برای عده‌ای روشن شد

استاندار کرمان گفت: مرحوم هاشمی ریشه فتنه را همان آقایی می دانستند که چهره واقعی او امروز برای عده ای روشن شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز 16 دی ماه در آیین ملی بزرگداشت شخصیت علمی تربیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمان با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی مجتهدی ممتاز و مجاهدی نستوه بودند، اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری بیشتر این همایش ها در کشور بتوانیم به نسل حاضر و نسل های آینده خدمات این بزرگ مرد تاریخ انقلاب را معرفی کنیم و مسیر درخشان تری مبنی بر سیاست ورزی مبتنی بر اخلاق حتی برای دولت های بعد مطرح کنیم.

وی با اشاره به گذشته آیت الله هاشمی و عملکرد ایشان تصریح کرد: اولین خصوصیتی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره فرمودند، هوش و ذکاوت آقای هاشمی است، توانمندی در سازماندهی و میدان داری دیگر ویژگی شخصیتی ایشان بود.

رزم حسینی بیان کرد: صبر و شکیبایی این مرد بزرگ شاخصه دیگر ایشان بود که در طول تاریخ انقلاب و حتی بی مهری هایی که در دوره های اخیر به ایشان شد، شاهد بودیم و کمتر شخصیت تاریخی داریم که این همه مورد بی مهری قرار بگیرد اما پاسخی به آنها ندهد.

استاندار کرمان گفت: شجاعت و جسارت ایشان در تصمیم گیری از دیگر ویژگی های آقای هاشمی بود و در هشت سال جنگ تحمیلی کارهای بزرگی انجام دادند و جسارت زیادی داشته و اهل مشورت بوده و از نظرات دیگران استفاده می کردند.

وی افزود: شجاعت در تصمیم گیری در دولت سازندگی نیز کاملا مشهود است و همچنین آقای هاشمی تنها شخصیتی بود که در انقلاب اسلامی به دفعات زیاد خود را در معرض رای مردم قرار دادند و در آخرین انتخابات مجلس خرگان رهبری بیشترین رای کسب کردند.

رزم حسینی با بیان اینکه در سال 92 ایشان بعد از سال به کرمان سفر کردند و مردم کرمان به خوبی قدرشناسی خود را نشان دادند، تصریح کرد: آیت الله هاشمی به شدت علاقمند به اعتدال بودند و می گفتند «اعتدال از ریشه عدل است و در استان با مروت، عدل و اعتدال حرکت کنید. می دانم گروه های سیاسی فعالی در استان وجود دارد و اگر می خواهید در استان کار کنید و به پیش بروید و از ظرفیت ها استفاده کنید، با اعتدال پیش بروید».

استاندار کرمان بیان کرد: آیت الله هاشمی تا آخرین روز زندگی، ابزار هیچ گروه سیاسی نشدند و متعلق به امام، رهبری و انقلاب بودند.

وی با اشاره به اینکه مرحوم هاشمی مدل توسعه روستایی و جوامع محلی را باور داشتند، افزود: ایشان عالمی ربانی و بصیر بود. بصیرت داشتند و به شدت به اصل ولایت فقیه و به ولی فقیه زمان معتقد بود و در جلسه ای که در کرمان حضور داشتند، فرمودند «اگر مجلس خبرگان رهبری مجددا قرار باشد رهبری را برای انقلاب انتخاب کند، آقای سیدعلی خامنه ای(مدظله العالی) است».

رزم حسینی گفت: مرحوم هاشمی ریشه فتنه را همان آقایی می دانستند که چهره واقعی او امروز برای عده ای روشن شده است.

وی بیان کرد: در آخرین جلسه ای که قبل از رحلت ایشان در تهران داشتیم، آیت الله هاشمی گفتند «از آیات و روایات اسلامی این را می فهمم که مردم اصل هستند و اگر به اقیانوس مردم بپیوندیم، نظام اسلامی پایدار خواهد بود» و این یک واقعیت است.

استاندار کرمان در ادامه با تشکر از مردم کرمان که روز گذشته در همایش بزرگ همبستگی ملی حضور یافتند، افزود: همه گروه ها برای اعلام وفاداری خود به انقلاب اسلامی آمده بودند.

وی با بیان اینکه ما هزینه های مادی و معنوی زیادی برای انقلاب داده ایم و نمی توانیم مانند سوریه، عراق، مصر، تونس و ... بشویم، بیان کرد: مشکلات اقتصادی همواره در کشور وجود داشته است. آن روزی که بنزین ۱۰۰ تومانی به ۴۰۰ تومان رسید، آن روزی که دلار هزار تومانی به ۴۳۰۰ تومان رسید را یادمان نرفته. باید انصاف داشته باشیم و با انصاف و عدل سخن گفته و به حق صحبت کنیم.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه مرحوم هاشمی دغدغه زیادی نسبت به کرمان داشتند و همواره مدیران استان از ارشادات ایشان بهره مند بودند، تصریح کرذ: باید دانشگاه ها افکار مرحوم هاشمی و دیدگاه رهبری درباره ایشان را بدانند و اجازه ندهند مسائلی درباره ایشان مطرح شود که واقعیت نداشته و ندارد.


انتهای پیام