• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5284-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان خبر داد:

اشتغال 5 هزار نفر در طرح کارورزی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان از آغاز طرح کارورزی از مهرماه سال جاری در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: سهمیه اشتغال استان کرمان از محل طرح کارورزی 5 هزار نفر می‌باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا جهانگیری" ظهر امروز 22 آبان‌ماه در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان گفت: ایجاد  اشتغال برای150 هزار نفر از محل طرح کارورزی در کشور دیده شده است و این طرح با یارانه ای که دولت پرداخت می کند، امیدواریم بخشی از اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را تامین کند.

وی از آغاز طرح کارورزی از مهرماه سال جاری در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: سهمیه اشتغال استان کرمان از محل طرح کارورزی 5 هزار نفر می‌باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با انتقاد از سرعت پایین اجرای طرح کارورزی، تصریح کرد:  متاسفانه این طرح با کندی پیش می‌رود که یکی از دلایل آن مربوط به این بوده است که دستگاه مجری اطلاع رسانی لازم به زیر مجموعه‌های خود را نداده اند، همچنین در بحث بنگاه های اقتصادی با مشکل مواجه هستیم.

وی از نام نویسی 10 هزار و 356 کارورز در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: 739 واحد پذیرنده تا کنون ثبت نام کرده اند که از این تعداد 206 واحد پذیرنده تایید شده اند.

جهانگیری ادامه داد: از ابتدای مهرماه سال جاری که طرح کارورزی به صورت رسمی آغاز شده است تا کنون 237 قرارداده در قالب طرح کارورزی منعقد شده است.

وی با بیان این مطلب که دولت به ازای هر نفر حدود 7 میلیون تومان توسط یارانه پرداخت می‌کند، عنوان کرد: استان کرمان رتبه 4 در سطح کشور در خصوص طرح کارورزی دارد و امیدواریم که با همکاری همه دستگاه‌ها بتوانیم 5 هزار اشتغال از این محل تحقق دهیم.


انتهای پیام