• چهارشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 944-7885-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

فرمانده مرزبانی ناجا:

سعادت بشریت، آرمان اصلی انقلاب است/هدف تروریست‌ها، شهرهای بم و کرمان بود/امکانات کشف شده از تروریست ها، مارک و آرم پرچم امریکا را داشت

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: آرمان انقلاب در اصل سعادت بشریت است و در این مسیر حرکت می کند و این آرمان را به واسطه همین خون شهدا در کشورهای دیگر باید مشاهده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، سردار"قاسم رضایی" صبح امروز 31 تیرماه در مراسم گرامیداشت شهید اقتدار و امنیت ستوانیکم «توحیدی» که در عملیات علیه تروریست های مرزی به درجه شهادت نائل شده، اظهار کرد: مردم استان کرمان در طول دوران انقلاب اسلامی، هشت سال دوران جنگ تحمیلی و همچنین در ایجاد امنیت کشور تاکنون 6 هزار و 544 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.

وی با بیان اینکه شهید توحیدی پانصد و چهل و یکمین شهید انتظامی استان کرمان است، افزود: جایگاه و مقام شهید آنچنان است که همه لحظه ها را متوجه معبود می کند و از شگفتی های انقلاب است که برگرفته از عاشورا می باشد و امروز در کلام فرزند شهید توحیدی دکلمه های عاشورایی شنیدیم.

رضایی تصریح کرد: اینکه می گوییم شهیدان زنده اند، یعنی تحول آورند و این جایگاه شهید است و ما امروز به خود می بالیم که در کنار این شهدا بوده ایم اما افسوس که جا مانده ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار کرد: آرمان انقلاب در اصل سعادت بشریت است و در این مسیر حرکت می کند و این آرمان را به واسطه همین خون شهدا در کشورهای دیگر باید مشاهده کرد.

وی افزود: در مراوده با کشورهای دیگر، عزت جمهوری اسلامی و پیروزی ایران بر دیگر کشورها بالاترین لذت است و پیروزی خود را در عزت جمهوری اسلامی می دانیم.

رضایی با بیان اینکه امروز به واسطه همین مسیر است که در پشت میز مذاکره مقتدرانه شش کشور قدرت بزرگ دنیا را به زانو در آورده ایم تصریح کرد: دشمنان با قلدری زور می گویند اما ایران اسلامی به جهت برگرفته از روحیه عاشورایی در مقابل همه ایستاده و این پیروزی ها را یکی پس از دیگری به ارمغان می آورد و در اینجاست که باید قدر خود را بدانیم.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی شعاعی از عاشوراست و ما در بهره برداری از این شعاع سهیم شدیم و جزء کسانی هستیم که در فضای اسلامی عبادت می کنیم و ما نیروهای مسلح افتخار می کنیم که در راس فرماندهی ما ولی فقیه قرار دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: دنیا به این موضوع اذعان دارد که اگر بخواهند پرده ها را کنار بزنند و بگویند ما یک چیز کم داریم که شکست می خوریم، آن عدم ارتباط ما با ریسمان ولی فقیه است و اگر جرات داشته باشند، باید به زبان جاری کنند و ما افتخار می کنیم که ما مدافعان حریم آرمان انقلاب اسلامی هستیم.

رضایی با اشاره به عملیات 20 تیرماه جاری در مرز سیستان و بلوچستان و انهدام باند تروریستی جیش الظلم گفت: دشمنی استکبار جهانی با ایران، به صورت جغرافیایی و سیاسی نیست. بلکه دشمنی آنها با آرمان انقلاب و اسلام اصیل است که در مقابل همه مسیرهای انحراف آنها ایستادگی می کند و از این می ترسند که روحیه انقلابی ایران در سایر ملت ها و کشورها نیز رسوخ پیدا کند.

وی تصریح کرد: البته انقلاب اسلامی مسیر خود را در اروپا، امریکا، افریقا و ... طی می کند و در همه ممالک رخنه کرده و ایران و آرمان انقلاب اسلامی در تمام دنیای مستضعفان ولو اینکه مسلمان نباشند، تاثیر گذاشته و استکبار از این می ترسد، به همین منظور است که توطئه های فراوان تدوین و تحمیل می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: یکی از این توطئه ها ایجاد گروهک های تروریستی است و دولتی که دم از حقوق بشر می زند، امروز خود تروریسم پرورش داده و تجهیز و هدایت کرده و به میدان اعزام می نماید.

رضایی با بیان اینکه استکبار با هدف جلوگیری از تشعشع انسان ساز انقلاب اسلامی و ایمن کردن خود و رژیم غاصب اسرائیل کارهای تروریستی را انجام می دهد تصریح کرد: استکبار بعث و بانیه همه ناامنی های منطقه است. آنها هیچگاه به دنبال مقابله با دولت هایی که اسم آنها اسلامیست اما از اسلامی واقعی و اصیل بویی نبرده اند، حرکت نمی کنند بلکه هدف اصلی آنها ایران اسلامی است اما می بینید که همه برنامه هایشان خنثی می شود و همه کشورهای پیرامون ایران ناامن اما ایران امن است.

وی درباره آخرین اطلاعات رصد شده از زبان اعضای گروهک تروریستی دستگیر شده نیز گفت:  همرزمان ما بعد از افطار شب 24 ماه رمضان براساس آخرین اخبار از ورود یک گروهک تروریستی به کشور، توانستند با لطف خداوند و با دید مومنان روزه دار زمان ورود تروریست ها از مرز پاکستان به کشور را شناسایی کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: فرماندهان مخلص مرزبانی،  منطقه را محاصره و ظرف دو ساعت درگیری و جنگ نامنظم سخت با کمک خداوند پیروز شدند و این چنگ تن به تن به گونه ای بود که حداکثر فاصله شهید توحیدی با تروریست ها 30 متر بوده که در این فاصله کم مقابله می کرد.

وی تصریح کرد: در این عملیات سه نفر چریک ماهر، با تجربه و کاملا انتحاری تروریست ها دستگیر شد و این تروریست ها اقرار کردند که هدف ما ایجاد ناامنی در منطقه جنوبشرق ایران بوده است.

رضایی تصریح کرد: باند تروریستی جیش الظلم بالغ بر 140 انواع چاشنی‌های مختلف و تله های انفجاری گوناگون در اختیار داشتند و اگر خدای ناکرده این عملیات صورت نمی گرفت، امروز نمی توانستیم اینجا بنشینیم.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: این باند تروریستی به دنبال آن بودند که منطقه جنوبشرق کشور را ویران کنند و در این راستا نیز تمام فنون را یاد گرفته بودند و با آنچه که همراه داشتند، می توانستند حداقل 100 انفجار شدید انجام دهند.

وی تصریح کرد: خون پاک شهید توحیدی و تلاش همرزمان ایشان، امروز آرامش ما را مستمر کرده است و علاوه بر سیستان و بلوچستان شهرهای بم و کرمان نیز در دستور کار تروریست ها بود که هدف آنها کشتار جمعی و ایجاد فضای ناامنی بود.

رضایی تصریح کرد: اگر این اتفاق می افتد، قطعا در میز مذاکرات ایران با 5+1 نیز تاثیر می گذاشت و اگر این عملیات پیروز نمی شد، امنیت جامعه نیز به خطر می افتاد که خوشبختانه و با فضل و عنایت خداوند به ملت ایران، این توطئه خنثی شد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه دولتی که دم از حقوق بشر و مقابله با تروریسم می زند، خود پایگاه تروریست است ادامه داد: شهید توحیدی مستقیما با توطئه های استکبار و در راس آنها امریکای جنایتکار مبارزه کرده و در نبرد با تروریست ها می جنگید.

وی با بیان اینکه دنیا امروز متوجه شده است که مجرم و متهم اصلی ناامنی ها در منطقه کیست اظهار کرد: امکانات کشف شده از این تروریست ها، مارک و آرم پرچم امریکا را داشت و امکانات و تله های انفجاری آنها امریکایی بود، حالا باید گفت چه کسی تروریسم است؟

رضایی افزود: شجاعت خانواده و کلمه فرزند شهید پیامی به استکبار است که به توطئه آنها پاسخ می دهد و به کسانی که دائما در فکر توطئه هستند، می گوید ملتی که با شهادت عجین است و روحیه عاشورایی دارد، از چه چیزی ترس دارد؟

فرمانده مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: خون شهید توحیدی و توحیدی ها به همه نظامیان و رده هایی که آشکار و پنهان برای امنیت کشور تلاش می کنند، پیام می فرستد و به جامعه بصیرت می دهد که این پاسخ توطئه است و این امر نیز از شگفتی های انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، مرزداران سیستان و بلوچستان در درگیری مسلحانه با اشرار مسلح عضو گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل، موفق شدند ضمن دستگیری آنها مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و ابزار و چاشنی‌های تولید بمب‌های انفجاری که به منظور انجام تحرکات تروریستی تهیه شده بود را در بدو ورود به کشورمان کشف و ضبط کنند.


 


انتهای پیام