• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-8414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

تولید 589 کتاب صوتی برای روشندلان در کرمان

به همت معاونت توانبخشی بهزیستی استان کرمان و همکاری هنرمندان وگویندگان پیشکسوت، روشندلان کرمانی امکان بهره مندی از کتابخانه صوتی وهمچنین تبدیل کتب علمی، درسی و دانشگاهی به فایل صوتی را دارند .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کویر، "مصطفی ایراندوست" مسئول استودیو ضبط صدای بهزیستی استان کرمان گفت: از سال 1364، کتابخانه ای دارای عناوین متنوع و مورد نیاز روشندلان در کرمان راه اندازی و توسعه پیدا کرد .

ایراندوست با اشاره به ورود تکنولوژی در جامعه عنوان کرد: بر اساس تقاضای روز افزون نابینایان و کم بینایان استان از سا  1375 تهیه فایل صوتی کتاب های مور نیاز این گروه آغاز شد و در سال های اخیر با توسعه امکانات و ابزار زمینه برای تهیه کتاب های صوتی مورد نیاز روشندلان در کوتاهترین زمان ممکن و در فضایی استاندارد فراهم شده است .

وی در ادامه افزو : آرشیو کتابخانه صوتی در حال حاضر 2 هزار و 363 عنوان فایل صوتی کتب دارد،که از این تعداد 589 عنوان از تولیدات استودیو بهزیستی استان کرمان بوده و بقیه عنوان ها با همکاری سایر مراکز تهیه شده است .

ایراندوست با اشاره به وجود کتابخانه بریل در استان کرمان گفت: در این کتابخانه بالغ بر 342 عنوان کتاب در زمینه های مختلف مورد استفاده افراد نابینا و کم بینا قرار گرفته است .

مسئول استودیو ضبط بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه با درخواست افراد نابینا، فایل صوتی کتاب مورد نیاز تهیه و در اختیار آنان قرا می گیرد افزود: کتابهای مورد تقاضایی که در آرشیو موجود نیست برای تولید در نوبت تبدیل قرار می گیرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: