• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-1787-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

امام جمعه موقت کرمان در گفت‌وگو با ایسنا:

برای نگه داشتن شور حسینی باید کار زینبی کرد

امام جمعه موقت شهر کرمان گفت: برای نگه داشتن شور حسینی در حقیقت باید همان کاری را که امام سجاد و حضرت زینب سلام‌الله علیهما انجام دادند، عملی کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین"احمد شیخ بهایی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، با بیان اینکه عاشورا یکسری درس و یکسری عبرت دارد و مهم‌ترین مسئله عاشورا ولایت‌محوری است که ولایت در محور قرار می گیرد در مقابل شرایط طاغوت افزود: جبهه بندی در کربلا حول محور ولایت خدا و ولایت طاغوت است و این باید در کل زندگی برای ما درس باشد که حول محور ولایت الهی باشیم نه محور طاغوت و وقتی ولایت الهی باشد، جنگ ما جهاد می شود و عبادات، بندگی و روابط ما اصلاح می شود.

این استاد حوزه تصریح کرد: وقتی ولایت طاغوت را بپذیریم نتیجه آن آشفتگی، نفاق، استکبار و رذائل اخلاقی و آن می شود که در فرهنگ غربی شاهد آن هستیم لذا تفکیک دو ولایت و دو سبک زندگی درس عاشورا برای ماست.

وی در ادامه با بیان اینکه برای نگه داشتن شور حسینی در حقیقت باید همان کاری را که امام سجاد و حضرت زینب سلام‌الله علیهما انجام دادند، عملی کنیم افزود: شهدای کربلا در روز عاشورا به وظیفه خود عمل کردند و ادامه راه و رساندن پیام شهدا و ترویج فرهنگ آنها استقامت می خواهد و از همان مسیری باید وارد شد که دشمن می خواهد به آن مسیر ضربه بزند.

خطیب جمعه کرمان اظهار کرد: در واقعه کربلا دشمن با بردن اُسراء به شهرهای مختلف قصد داشت به عنوان یک رسانه، (به خیال خودش) ذلت امام را به رخ بکشد اما امام سجاد و حضرت زنیب علیهماالسلام از همین فرصت استفاده کردند و فرهگ شهادت و آنچه در کربلا رخداده بود و پیام امام حسین علیه السلام را منتقل کردند طوری که دیگر زمینه ساز قیام های بعدی شد و این جریان قیام بر علیه ظلم در طول تاریخ با نام سیدالشهداء استمرار پیدا کرد.

وی تصریح کرد: باقی ماندن شور حسینی به این است که شعور و مفاهیم عاشورا را درک کرده و فکر و مطالعه داشته باشیم و این درس ها را محور زندگی قرار بدهیم و این مهم ترین کاری است که می توانیم انجام بدهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: