• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

معاون استاندار کرمان اعلام کرد:

29 زلزله بالای 4 ریشتر از ابتدای امسال در استان رخ داده است

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: از ابتدای امسال 29 زلزله بالای 4 ریشتر در استان رخ داده که از این تعداد 13 مورد بین 4 تا 4 و نیم ریشتر، پنج مورد بین 4 و نیم تا 5 ریشتر و زلزله 5 تا 5 و نیم و 5 و نیم تا 6 ریشتر هرکدام یک مورد بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمصطفی آیت اللهی موسوی" امروز 15 آذرماه در دیدار رییس موسسه ژئوفیزیک دانشگاهتهران با استاندار کرمان با اشاره به اینکه کرمان پهناورترین استان کشور است، اظهار کرد: 18 سامانه گسلی در استان فعال است اما تنها هشت ایستگاه لرزه نگاری داریم و باید در این زمینه به روز شویم.

وی افزود: از ابتدای امسال 29 زلزله بالای 4 ریشتر در استان رخ داده که از این تعداد 13 مورد بین 4 تا 4 و نیم ریشتر، پنج مورد بین 4 و نیم تا 5 ریشتر و زلزله 5 تا 5 و نیم و 5 و نیم تا 6 هرکدام یک مورد بوده است.

موسوی تصریح کرد: این ضعف را در استان داریم که لرزه نگارهای ما خیلی محدود است و جوابگوی وسعت استان کرمان نیست و درخواست مساعدت مرکز کشور را در تامین دستگاه لرزه نگاری داریم.

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: با توجه به وسعت استان، باید حداقل 50 ایستگاه لرزه نگاری در استان کرمان داشته باشیم و برنامه این است با مساعدت مرکز، 10 مورد برای سال آینده راه اندازی شود تا بتوانیم به موقع مسائل را رصد کنیم.

وی افزود: حدود 7 میلیارد تومان برای راه اندازی این 10 ایستگاه مورد نیاز است و براساس فعالیت گسل ها، محل ایستگاه های جدید پیش بینی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: