• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4414-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

بیکاری حاشیه‌ها را توسعه داد

استاندار کرمان گفت: در استان کرمان با بیکاری مواجه هستیم که این مشکل کل کشور است و نه فقط کرمان و نبود اشتغال، مهاجرت از روستاها و توسعه حاشیه نشینی را به دنبال دارد که مشکلاتی برای خود این افراد و شهرها به وجود می آورد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" امروز 15 آذرماه در نشست با مدیرعامل پست بانک ایران با تشکر از همکاری های پست بانک اظهار کرد: جای خوشحالی و امیدواری است که جایگاهی در روستاها برای عرضه خدمات و به ویژه در ایجاد اشتغال داشته باشیم.

وی افزود: در استان کرمان با بیکاری مواجه هستیم که این مشکل کل کشور است و نه فقط کرمان و نبود اشتغال، مهاجرت از روستاها و توسعه حاشیه نشینی را به دنبال دارد که مشکلاتی برای خود این افراد و شهرها به وجود می آورد.

فدایی تصریح کرد: اگر در روستاها برای این افراد شغل ایجاد و خدمات عرضه می شد، دلیلی نداشت به حاشیه شهرها مهاجرت کنند و این مسوولیت ما را صدچندان می کند که وضع موجود را حفظ کنیم.

وی بیان کرد: حضور پست بانک به کاهش این مشکلات کمک می کند و آمادگی کامل را برای همکاری با پست بانک داریم که اشتغال در روستاها ایجاد، خدمات ارائه و وضعیت آن حفظ شود تا از مهاجرت جلوگیری کنیم.

استاندار کرمان گفت: ما دغدغه ایجاد اشتغال در روستاها را داریم و اگر نتوانیم در روستا شغل ایجاد کنیم، قاعدتا نمی توانیم در شهر هم برای این افراد شغل ایجاد کنیم و باید با تمام قوا سعی کنیم جوانان بیکار در شهرها و روستاها را مشغول به کار کنیم.

وی افزود: تاخیر در اشتغال جوانان مشکلاتی را به دنبال دارد و در بحث اشتغال جوانان روز، ساعت و لحظه برای ما مهم است و باید جوانان بیکار را خانواده خود بدانیم و برای اشتغال آنها دلسوزی و تلاش کنیم و کار را به تاخیر نیندازیم.

فدایی با تبریک انتصاب مدیر جدید پست بانک استان کرمان اظهار کرد: مدیر جدید با انرژی و تمام توان در ایجاد اشتغال تلاش کند تا اگر عقب افتادگی هست، جبران کنیم و کار را هرچه بیشتر پیش ببریم.

وی در پایان از همکاری پست بانک در کنسرسیوم تامین منابع پروژه آب استان تشکر کرد، گفت: اما کار به طول انجامیده و برخی بانک ها مشارکت نامه را امضاء نکرده اند و امیدواریم با امضای آن در هفته آینده منابع مالی پروژه تامین شود.

"مسعود الهامی" مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز در این جلسه گفت: پست بانک به روزترین خدمات الکترونیک را در دورترین روستاهای کشور ارائه می کند و در پروژه های توسعه ای کلان بخش "آی سی تی" نیز مشارکت دارد.

وی افزود: به سختی توانستیم در کارگروه اشتغال از فرصت های جدید اشتغالزایی  در فناوری اطلاعات در راستای توسعه اقتصادی استفاده کنیم و بیش از 100 طرح را جذب و در ادامه روند کار به بانک ها معرفی شده اند که باید اعضای کمیته فنی و کارگروه اشتغال به این مسله کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: