• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-1390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : تولیدی

مدرس انجمن ازدواج و خانواده کشور:

عوامل پیشبرد یک زندگی موفق کدامند؟

مدرس انجمن ازدواج و خانواده کشور گفت: داشتن امکانات، دوست داشتن و اطلاعات نسبت به تربیت فرزند کاری می کند که زوج ها زندگی موفقی را به پیش ببرند.

حسن رحمانی شمس در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مسئولین مراکز مشاوره رفسنجان و جمعی از روانشناسان در گفتگو باایسنا منطقه کویر اظهار کرد: کارگاهی که در رفسنجان برگزار کردیم سه روزه و 30 ساعت بوده و در رابطه با زوج درمانی بود و مباحثی که در آن مطرح شد تجزیه و تحلیل روابط زن و شوهر است.

وی افزود: بحث انتخاب همسر، روابط بین زن و شوهر و اینکه چگونه به کشمکش ممکن است منجر شود و اینکه چگونه می توان زندگی های آشفته را نجات داد از جمله موضوعات مطرح در این کارگاهها بود.

عضو هیئت امنا و مسئول کمیته تالیف و ترجمه انجمن ازدواج کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم از بُعد روانشناختی صحبت کنیم خانواده ها باید یک استانداردی را داشته باشند مثلا خانواده ای که می خواهد رشد کرده و موفق باشد باید امکانات مالی با توجه به شرایط زمان را داشته باشد.

رحمانی شمس ادامه داد: در کنار آن زن و شوهر باید همدیگر را دوست داشته باشند و نکته کلیدی و عامل سوم عنصر اطلاعات را در زندگی خود جاری کنند.

وی توضیح داد: فرد باید بداند چگونه زندگی زناشویی را به پیش ببرد و درک درستی از روابط زناشویی داشته باشد و تجزیه و تحلیل درستی از تعارض ها و عشق و انتخاب داشته باشد.

مدرس انجمن ازدواج و خانواده کشور خاطرنشان کرد: در عین حال وقتی ازدواج می کنیم خواه ناخواه می خواهیم صاحب فرزند شویم که داشتن اطلاعات درباره تربیت فرزند خیلی مهم است چون اگر زن و شوهر با هم روابط خوبی داشته باشند اما ندانند چگونه فرزندشان را تربیت کنند این فرزند می تواند رندگی را مختل و بهم بریزد.

رحمانی شمس بیان کرد: داشتن امکانات، دوست داشتن و اطلاعات نسبت به تربیت فرزند کاری می کند که زوج ها زندگی موفقی را به پیش ببرند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: