• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد:

اجرای طرح تسهیلات کارفرمایی در استان کرمان/ 3500 خانواده مددجوی امداد فاقد مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان با اشاره به به اجرای طرح تسهیلات کارفرمایی تصریح کرد: در این طرح که به عنوان پایلوت در استان کرمان اجرا می شود، اگر کارفرمایی نیاز به سرمایه و نیروی کار داشته باشد، نیروی کار از فرزندان مددجویان کمیته امداد به آنها معرفی و سرمایه تا مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت 60 ماهه به آنها می دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یحیی صادقی" پیش از ظهر امروز 23 دی ماه در نشست خبری اظهار کرد: در کمیته امداد سرفصل های مختلفی در بحث اشتغال داریم که در این راستا تعاملاتی با دستگاه های مختلف صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از سرفصل ها تعامل با کارفرمایان شهرک های صنعتی است، افزود: با پیگیری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کار به جایی رسیده که کرمان در جذب نیروی کار توسط کارفرمایان در کشور با اختلاف بسیار زیاد در صدر جدول قرار بگیرد.

صادقی به اجرای طرح تسهیلات کارفرمایی اشاره و تصریح کرد: در این طرح که به عنوان پایلوت در استان کرمان اجرا می شود، اگر کارفرمایی نیاز به سرمایه و نیروی کار داشته باشد، نیروی کار از فرزندان مددجویان کمیته امداد به آنها معرفی و سرمایه تا مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت 60 ماهه به آنها می دهیم.

وی با بیان اینکه قصد داریم 250 نفر از فرزندان مددجو را از این طریق مشغول به کار کنیم، عنوان کرد: این تسهیلات به کارفرمایانی اعطا می شود که در شهرک های صنعتی فعال و دارای تاییدیه این شرکت باشند و سه سال از آغاز به کار این کارگاه یا کارخانه گذشته باشند و هر کارفرما تا پنج نفر را می تواند به کار بگیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: 80 درصد این تسهیلات مربوط به واحدهای فعال در شهرک های صنعتی و 20 درصد مربوط به واحدهای تولیدی و فنی خارج از شهرک ها است.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: 71 هزار نفر مستمری بگیر کمیته امداد در استان کرمان هستند و بیش از 95 هزار خانوار در امداد پرونده دارند که 2 هزار و 300 خانوار شهری و 1200 خانوار روستایی فاقد مسکن هستند و برای برنامه هایی که در این زمینه داریم، نیازمند مشارکت خیران هستیم.

صادقی اظهار کرد: در مناطق زلزله زده استان منزل 80 خانواده در کوهبنان و 50 خانوار در شهرستان راور آسیب دیده و در حال پیگیری هستیم که منازل این مددجویان بخشی از طریق اعتبارات امداد و کمک های خیران احداث شود.

وی در ادامه تصریح کرد: قبلا سرانه مستمری کمیته امداد حداقل 53 هزار تومان و حداکثر 100 هزار تومان بود که با در نظر گرفتن رقمی در بودجه امسال، مستمری مددجویان حداقل 148 هزار تومان و حداکثر 465 هزار تومان افزایش یافته است که از این ماه پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: امکان استمرار پرداخت مستمری برای همه مددجویان را نداریم و مددجو باید به دنبال اشتغال پایدار باشد و در طرح های اشتغالزای کمیته امداد شرکت بکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: