• شنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 926-2086-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت اعلام کرد:

14 رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جیرفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت با اشاره به اینکه هم‌اکنون در این دانشگاه 80 رشته وجود دارد که 14 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد است، گفت: تنها پنج رشته از این 14 رشته به گذشته اختصاص دارد و مابقی آن طی سه سال اخیر دایر شده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر،مجید خزاعی در جمع خبرنگاران در شهرستان  جیرفت با تبریک دهه کرامت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت قدیمی‌ترین دانشگاه منطقه جنوب استان کرمان می باشد و این دانشگاه نقش ارزنده‌ای در توسعه علمی و فرهنگی این منطقه به‌ویژه شهرستان جیرفت داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در این دانشگاه 80 رشته وجود دارد که 14 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد است، تصریح کرد: تنها پنج رشته از این 14 رشته به گذشته اختصاص دارد و مابقی آن طی سه سال اخیر دایر شده است.

 

خزاعی با بیان اینکه این دانشگاه هم‌اکنون به سمت و سوی تحصیلات تکمیلی پیش می‌رود، اظهارکرد: سه رشته ادبیات فارسی، ادبیات عرب و باغبانی نیز برای مقطع دکترا در نظر گرفته شده که امیدواریم با حمایت‌ها و همکاری نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصویب شود تا برگ زرین دیگری برای این دانشگاه و شهرستان رقم بخورد.

 

وی تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت را 25 هزار نفر ذکر و عنوان کرد: این دانشگاه صاحب امتیاز پنج مجله علمی تخصصی است که چهار مجله رتبه وزارتی اخذ کردند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: این دانشگاه 230 کارمند و 100 عضو هیئت علمی دارد که این اعضا از استادان برجسته و ماندگار کشوری هستند و به طور مستقیم و غیرمستقیم نیز برای یک‌هزار نفر اشتغال‌زایی کرده است.

 

خزاعی در زمینه فعالیت‌های عمرانی دانشگاه بیان کرد: احداث مسجد، کتابخانه، سالن آمفی‌تئاتر با متراژ پنج هزار متر مربع و ظرفیت حدود یک‌هزار نفر از جمله این فعالیت‌ها هستند.

 

وی رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت را فرهنگی خواند و اذعان کرد: با وجود تهاجم‌های شدید فرهنگی دشمنان افتخار این را داریم که دانشجویان این دانشگاه از پوشش برتر حجاب چادر برخوردار هستند.

 

خزاعی با اشاره به تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه اظهار کرد: امیدواریم که به زودی بتوانیم، حرم این شهدا را نیز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت احداث کنیم تا به این مرکز برکت و خیر ببخشیم.

 

وی فارغ‌التحصیلان شهرستان جیرفت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را نسبت به دانشگاه‌های دیگر دارای برتری دانست و خاطرنشان کرد: در آزمون‌های استخدامی نیز فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: